Biżuteria

Topaz mistyczny – technologia produkcji

Chcesz zamówić mistyczny topaz? Odwiedź ten adres.

Wspaniały blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.