Biżuteria

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Jeśli chcesz nabyć srebrne kolczyki, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2wVWXCz.

Jednymi z najchętniej nabywanych przez Polki dodatków są bez wątpienia srebrne kolczyki. Są idealne na każdą okoliczność – wyjątkowo huczną i mniej oficjalną. Zobaczmy co powoduje, że są tak często wybierane i gdzie można je kupić.

Srebrne kolczyki – na które przeznaczyć pieniądze

Srebrne kolczyki można znaleźć w zróżnicowanych kształtach. Najczęściej kupowane są urocze sztyfty, które pasują na co dzień i od święta, są dyskretne, jak również stylowe. Równie popularne są długie akcesoria, które pięknie podkreślają sylwetkę. Są okraszone drogocennymi klejnotami albo całkowicie klasyczne. Błyskotki wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co nierzadko ma miejsce w przypadku biżuterii z tworzyw sztucznych. Najbardziej oryginalne kolczyki wyprodukowano techniką przyciemniania, więc dobierając je sprawdźmy cechy probiercze oraz metodę ich wykończenia.

Jak czyścić srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki należy skrupulatnie czyścić i na bieżąco usuwać śniedź, żeby stale prezentowały się jak nowe. Powinno się wycierać je co jakiś czas delikatną ściereczką wykonaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalistyczne środki czyszczące, a nieużywane kolczyki przechowywać w szczelnych szkatułkach. Nie sprawdzajmy natomiast przestarzałych metod pielęgnacji, takich jak szczoteczka do zębów czy ocet. Takie substancje mocno podrażniają delikatną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Szeroki wybór kolczyków jest na pewno w sklepach internetowych, które gwarantują błyskawiczny dowóz do domu i atrakcyjne promocje. Ponadto zakupy internetowe to niezwykły komfort, który zapewne docenią w szczególności zabiegane kobiety.