Biżuteria

Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki.

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii surowiec. Nie powinno to oczywiście dziwić, bo naprawdę ma wiele dobrych stron. Koszty jego zakupu są o wiele niższe niż złota, a jest metalem szlachetnym, co oznacza, że nie koroduje i latami nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są też często stosowane z uwagi na bezpieczeństwo ich noszenia – znacznie ograniczają wszak niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako iż są naprawdę ciekawą opcją dla szukających uniwersalnej i solidnej biżuterii, dobrze napisać kilka zdań na temat tego, gdzie je kupować i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w którym sklepie?

Fantazja projektantów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy znajdziemy coś dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej eksperymentalne wzory. Przed wyborem danych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością okaże się zakup online – szczególnie, jeśli zamierzamy wybrać niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Jak czyścić srebrne kolczyki?

Mimo różnych plusów, srebro posiada również słabsze strony. Najistotniejsze jest to, iż srebrne kolczyki po kilku latach czernieją. Łatwo do tego nie dopuścić często czyszcząc je odpowiednimi preparatami oraz trzymając w zamkniętych pojemnikach. Nigdy nie stosujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, gdyż są w stanie uszkodzić delikatny metal.