Bezpieczeństwo

Garść informacji o znakach BHP

Zobacz, gdzie kupić znaki BHP.

W Polsce obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie przepisy BHP nakładają wymóg odpowiedniego znakowania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zaliczane są także instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na wielu mechanizmach, które awaria wyłączyła z użycia – dotyczy to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas szereg znaków ostrzegawczych , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wykonywane?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można zobaczyć to, co się na nich znajduje. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także przy złym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Świetnie upora się z tym każdy.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]