Automatyka przemysłowa

Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Tu zamówisz wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV stało się teraz codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej kawie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co oznacza, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy znacznie lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są tuż przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku telewizji, ale również odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]