Automatyka przemysłowa

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Zobacz, gdzie zamówić kabel koncentryczny.

W dużej liczbie domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć interesujący program lub profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną kupić można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży znaleźć można na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, cechujące się nieco odmiennymi właściwościami. Elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, że przewód odznacza się doskonałym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzają się nie tylko w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak małych, jak i popularnych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Za sprawą tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej używane są materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]